Home / Bahis Bilgileri / İddaa Oranı Değişimleri

İddaa Oranı Değişimleri

Sevgili iddaa severler ve yeni iddaa oyuncusu olacak arkadaşlar yeni bir bilgi verici makalemiz ile daha sizin ile birlikteyiz. Bugüne kadar yazdığımız ve paylaştığımız yazıları okuduysanız eminiz bu yazımızın da bilgi verici nitelkte güzel bir makale olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer sitemizi ilk kez ziyaret ediyorsanız öncelikle bu yazımızı sonuna kadar okuyun daha sonrasında diğer yazılarımıza da bir göz atın. Her neyse esas konumuza bir giriş yapalım. Bugün size iddaa oranı değişimleri ile ilgili bilgi vereceğiz. İddaa oranları neden değişir, avrupa iddaa oranı değişimleri nelerdir gibi soruların cevaplarını verceğiz ve bazı dieğr konulara da değineceğiz.

İddaa oranları zaman zaman değişim göstermektedir. Mesela dün A takımı ile B takımı arasında oynanacka bir maça iddaa oynamak için kupon hazırladığınızı varsayalım ve A takımının maçı kazanmasına yönelik tahmine 2.10 oran verilidğini ele alalım. Bugün aynı maça iddaa programında baktığınızda 1.80e düşmüş bir oran görebilirsiniz ya da 2.40 olmuş bir oranda karşınıza çıkabilir. İşte bu değişimler iddaa oranları değişimleridir. İddaa oyuncuları için oranların bu şekilde değişmesi bazen avantaj sağlarken bazen de dezavantaj sağlamaktadır. Eğer yaptığıız kupon çok güzel bir ikrmaiye kazandırıyorken bir anda oranların düşmesi sonucunda hiç de hoş olmayacak rakamlarda iddaa ikramiyesi kazanacaksanız bu kötü bir durumdur. Tersi olup da az para kazanacakken çok para kazanacaksanız o zaman oran değişimleri lehinizedir.

İddaa oranlarının değişmesindeki en temel etken futbol takımlarının maç öncesinde kadro değişikliğine uğramasıdır. Bazı sebeplerden dolayı daha önceden belirlenmiş olan kadroda yer alan oyunculardan biri ya da birkaçı maça çıkamayacak olursa bu durumda kadro değişmektedir. Kadro değiştiğinde eğer takımının maçı kazanmasını kolaylaştıracak bir oyuncu değişikliği yapılırsa oranlar düşer. Ancak bunun tersi olursa ve takıma dahil olan oyuncu yerine geçtiği kişiye göre vasat bir haldeyse oranlar doğal olarak hemen yükselecektir. Sakın yanlış yazdık sanmayın takımı daha iyi hale getiren oyuncu takıma dahil olursa o takımın oranı düşecektir. Çünkü iddaa da ters orantı vardır.

About edimodial

Check Also

İddaa Karşılıklı Gol Nasıl Oynanır?

Futbolu seviyor ve düzenli olarak takımların durumlarını takip ediyorsanız bu makalemizde anlatacağımız farklı bir iddaa …